Den dětí plný sportu a pohybu 2018

Dne 1. 6. 2018 se na atletickém stadionu v Chomutově uskutečnila sportovní událost pro děti a mládež konaná pod názvem „Den dětí plný sportu a pohybu“, kterou uspořádala Asociace sportu dětí a mládeže z.s.  ve spolupráci a atletickým klubem TJ VTŽ Chomutov a za podpory Ústeckého kraje, Statutárního města Chomutova, České unie sportu v rámci projektu „Sportuj s námi“ a partnerských firem z Chomutova, kterými byly Výškové stavební práce spol. s r. o., společnost Stanislav Mareš a STRIX Chomutov, a.s..

Akce, jejímž cílem je zejména popularizace pravidelného sportování navazuje na dlouhodobě realizovaný projekt „Sport a pohyb dětem“, který probíhá ve školách a sportovních klubech po celém Ústeckém kraji.

Pro děti bylo připraveno celkem 15 stanovišť a každé dítě, které úspěšně zvládlo těchto patnáct sportovních disciplín, získalo od pořadatelů medaili, diplom a celá třída společnou odměnu. Následně mohly děti využít několik atrakcí, a to 2 skákací hrady, stanoviště funkčního tréninku pod vedením mistrů světa ve sportovním aerobiku Mgr. Davida Holzera a Jana Novosada. Děti si mohly také namalovat svůj vlastní květináč v kreativní dílně Creative world a získat vstupenku na Kreativní svět Radka Pilaře aneb výlet Rumcajse do 21. století. Dopoledního programu se zúčastnilo více jak 850 dětí a chuť do sportu jim nevzalo ani ošklivé odpolední počasí, kdy se stanoviště přesunula pod tribuny, díky čemuž mohla proběhnout i odpolední část programu.

Děti na akci přijela podpořit řada známých osobností, mezi nimiž byly osobnosti českého sportu i zástupci Ústeckého kraje a Statutárního města Chomutova. Mezi hosty, kteří přijali pozvání na tuto sportovní událost, jmenujme za všechny náměstka hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petra Šmída, trenéra Pirátů Chomutov Vladimíra Růžičku či hokejisty Litvínova Viktora Hübla a Františka Lukeše.

Atletický stadion doslova praskal ve švech, protože jej do posledního místečka zaplnily děti ze sedmi základních škol z Chomutova a také z Varnsdorfu.  I podle odezvy učitelů, kteří doprovázeli na stadion své žáky, se akce mimořádně vydařila a už se nemohou dočkat příštího ročníku.

Vedle sportování využila řada dětí i dospělých možnost získání autogramu od známých sportovců, a to jak kouče chomutovských Pirátů a hokejistů  HC Verva Litvínov, tak i mistrů světa v aerobiku.

Velmi si vážíme toho, že záštitu nad úspěšným projektem „Sport a pohyb dětem“, kdy děti navštěvují pravidelné hodiny funkčního tréninku, udělil náměstek hejtmana Ústeckého kraje pan Mgr. Bc. Petr Šmíd a získal podporu nejen Ústeckého kraje, ale i dalších partnerů.

Fotografie z akce

Stadion
Foto
k
Darky
skok
Zahajeni
d
s
f
x
Hokejisti
Trener

Program

Pozvánka

Minulý ročník

Minulý ročník

Kreativní svět Radka Pilaře

Svět Radka Pilaře